وجود جی پی اس در دستگاه های فلزیاب دروغ ولی واقعیت با اثبات!

شاید شما هم بار ها شنیده اید که در دستگاه های فلزیاب و طلایاب جی پی اس میگذارند تا شمارا رد یابی کنند ! درست است در برخی از فلزیاب ها و گنج یاب ها gps وجود دارد ولی نه برای ردیابی محل نقطه زنی شما بلکه به عنوان یک امکان ویژه در این فلزیاب ها مد نظر گرفته شده است اما چرا ؟

جی چی اس یا gps فلزیاب ها و طلایاب ها دروغی بیش نیست !

شما فرض کنید دولت مردان ما در دستگاه های گنج یاب جی پی اس گذاشته اند ! روزانه هزاران هزار دستگاه فلزیاب در کشور به فروش میرسد چگونه امکان دارد این دستگاه های طلایاب تک به تک هزینه شوند و روی آن ها gps بگذراند ؟ در حالی که این دستگاه ها فقط به صورت قاچاق وارد ایران شده و به فروش میرسند مگر نوع ایرانی آن ها .

حالا فرض کنید آمده اند و gps را نیز گذاشته اند چگونه میخواهند بر تمامی این جی پی اس ها تک به تک نظارت کنند ؟ اصلا چنین چیزی با منطق جور نیست مجبورند حداقل نصف تعداد دستگاه های موجود بر کشور ناظر بر محل آن بگذارند که باز هم امکان پذیر نمی باشد.

پس وجود جی پی اس در فلزیاب یه عنوان یک شایعه و دروغ بر شمرده میشود و اصلا نگران چنین چیزی نباشید کافیست دستگاه ایرانی نخرید باقی دستگاه ها از مرز به صورت قاچاق وارد ایران میشود و به صورت اکبند به خریداران تحویل داده میشوند.

اما…

وجود gps در دستگاه های طلایاب به عنوان یک امکان ویژه

بعضی از دستگاه های فلزیاب مثل دستگاه داخل تصویر وجود دارند که روی آن ها به صورت پیشفرض در کارخانه gps نصب و بارگذاری میشود اما چرا ؟ باید بدانید که بهترین وسیله ی کمکی شما در کوه و کوهستان همین gps است فرض کنید شب هنگام یک دفینه پیدا میکنید ولی فرصت کافی برای حفاری ندارید و مجبورید تا شب روز بعد صبر کنید ولی فردای ان روز به علت تاریکی هوا یا فراموشی و هر چیز دیگری محل نقطه زنی شده را پیدا نمیکنید! این بزرگ ترین درد شما خواهد بود ممکن است برای پیدا کردن محل دوباره ی دفینه هفته ها وقت بگذارید ولی اگر دستگاه شما نم افزار جی پی اس داشته باشد هنگام نقطه زنی میتوانید ان محل را در gps علامت گذاری کنید تا هر وقت فرصت شد دوباره به آن نقطه برگردید و محل پیدا شده را حفاری نمایید.

در ضمن برای تکمیل بحث قبلی باید عرض کنم که اگر دولت میخواهد برای کنترل دستگاه فلزیاب جی پی اس بگذارد پس باید کنار ان از یک مودم و اینترنت نیز بهره ببرد زیرا که اطلاعات ذخیره شده در جی پی اس و انتقال ان به مرکز اطلاعاتی کشور نیازمند اینترنت است . و حتما و حتما باید هزینه ای نیز برای آن کنار بگذارد . در نتیجه مشخص میشود این بحث که دستگاه های فلزیاب کنترل میشوند دروغی بیش نیست .

پاسخی را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *